Yarpha Smoogro

 V polovině července k nám přijeli Markovi a přivezli k nám jejich klisnu Yarpha Smoogro. Smookie je krásná, velká a mohutná kobyla. Mohutná je ale moc a tak má za úkol u nás trochu zhubnout a nabrat kondici. Což nebude, myslím, problém. Je umístěná na hektarové pastvině, chodit bude muset z kopce do kopce a seno neuvidí koutkem oka  :-)   

Smookie právě říjila a tak šla hned do ohrady k Fortunovi. Chvilku se honili a pištěli, ale po pár minutách už byl klid.

 

Konec července:

Smokie je teď v ohradě s Tiffany. Holky spolu výborně vychází a neudělají bez sebe krok. U Smookie se krásně projevila její mírná a laskavá povaha. U Renaty byla ve stádě poslední a musela si dávat pozor na ostatní kobyly. U nás, jakmile vejdeme do ohrady, se k nám pomalým krokem obě holky přicourají, nechají se vymazlit a nehnou se od nás po celou dobu, co jsme v ohradě.

 

Konec srpna:

Smookie právě doříjila. Tato druhá říje byla daleko aktivnější, než ta první. Smookie lítala  Fortunem po ohradě jako divá a najednou bylo vidět, jak krásná je v pohybu. Jak moc pěkné má chody. Doufám, že už se do říje nevrátí a na konci července příštího roku Markovým nadělí pěkné a zdravé hříbě.