Útěk

Dnes v poledne jsme měli ohlášenou vetrinární kontrolu - WELFARE. Kontrolovali kozy i poníky. U poníků je zajímal registr, očkování, laborka,  pastviny, ustájení, výživný stav, korektura kopyt, přístup k vodě a k lizu. Měla jsem vše v pořádku, takže kontrola proběhla v klidu. 

Odpoledne poprve utekla Tiff. Oskara nechala doma. Následují fotku jsem pořídila asi hodinu před útěkem. Nejspíš právě Oskarovi oznamovala, že má v úmyslu vzít roha.

 

 

Neomylně si to namířila přes kopec ke kamarádce, která chová koně a má i nepůvodového shetlandského hřebce. Jakmile Jana viděla, že má o poníka navíc, hned mi volala, ale už bylo pozdě. Doma jsem  na Tiff vůbec nepoznala, že říjí, ale u hřebce to bylo jasné a Čert ji během chvilky nakryl. Takže jsem pěkně naštvaná. Tiff jsou teprve dva roky a připouštět jsem ji neměla v úmyslu ještě minimálně rok. Spíš dva. Snad mám ještě  šanci, že nezabřezla. Pokud vím, tak se kobyly připouští opakovaně. Tiffany má nyní přísné domácí vězení v ohradě.

 

 

Paradoxem je, že Janina vlastní kobylka je v současné době na připuštění v Odolené vodě u Tymena. Čert u ní pouze dožívá. Vykoupila ho z nevyhovujících podmínek v pokročilém věku, kdy už by kastraci  psychicky nezvládl.