Pořád je inverze a krásné počasí

Pořád je inverze. Je naprosto nádherné počasí. Slunce svítí jako na objednávku, je kolem nuly, sucho. Pro zvířata i lidi ideální počasí. Mohlo by to takhle ještě nějakou dobu vydržet.

 

 

Tiffany v zimním, vzadu za ní Jasmine

 

Jasmína právě leží a odpočívá. Dívám se na ní z kuchyňského okna. Nikdy si nepoloží hlavu na zem, ale jak usíná, tak jí klimbá ze strany na stranu. Když jí spadne hlava, tak se na moment probudí, zvedne jí a zase hned dříme dál. 

Sledovala jsem holky, jak se jim změnil způsob "lyžování"- tak nazýváme jejich sbíhání  louky z kopce dolů (Fortune neběhá- v současné době se jenom pomalu valí po vrstevnici. Je hrozně tlustý). Zpočátku kobyly kopec sbíhaly ve velkých širokých obloucích. Jak nabývaly jistoty, oblouky ze zkracovaly-běhaly takový rychlý slalom. Dnes se s tím nemažou, první dvě třetiny jedou šusem, dole vyšvihnou dva kraťoučké obloučky a brzdí zprudka bokem jak lyžaři u vleku. Místo sněhu jim létají od kopyt drny.

Našla jsem na netu zajímavé povídání o otravě shetlenda botulismem z přírodních zdrojů. Takže pro ty, co to zajímá vkládám odkaz

 

 

Tiffany a Fortune