Narození Alpinky

Včera jsme byli v Praze. Ráno přišla kamarádka, která se měla přes den postarat o zvířata. Upozornila jsem ji, že ač to není pravděpodobné, může se stát, že bude rodit koza. Myslela jsem Terku, už má břicho docela velké. Odpoledne volala Lenka, že se Ance narodilo kůzle. Bylo silné, rychle se postavilo na nohy a napilo se. Večer po návratu z Prahy jsme se šli hned na kůzle podívat a zvážit ho. Je to krásná holka s váhou 3,60 kg. Pojmenovala jsem ji Apinka. První fotky jsem mohla udělat až dnes. 

 

 

Anka je výborná matka. S Apinkou se drží od ostatních koz stranou a pořád si jí hlídá. Mezi Apinkou a ostaními kůzlaty je věkový rozdíl 12 dní. Ale Apča je proti nim mrňousek. Ti tři starší mají velké váhové přírustky. Vepředu s Elou je Apinka a vzadu Britta.

 

 

Anka nechává Coxe, aby se seznámil s Apčou.

 

 

 

Z Bellinky se stala velká mazlilka. Nechává se chovat, hladit, žužlá nám prsty. Bohužel se ukázalo, že bude rohatá. A protože já preferuji bezrohé stádo, bude Bella nabídnuta k prodeji. Ještě podotýkám, že je po mé nejlepší dojnici Baruně. Barča je v kontrole užitkovosti s výbornými výsledky. Otec Kolda má klasifikaci elita rekord. Bellu chci nechat alespoň 2 - 3 měsíce u mamky. Ale již nyní si ji můžete v případě zájmu zarezervovat. Cena je 3000 Kč.