Konečně dorazila z Anglie Jasmine

Konečně dorazila z Anglie Jasmine. Svoji výškou 95 cm v kohoutku krásně zapadá mezi ostatní poníky.

 

 

Pan Kinkal (kterého jinak vřele doporučuji k transportu ze zahraničíi ostatním chovatelům) vyložil Jasmine u Jany v Jestřabí. Dál jsme  pokračovaly  po kopytě. Jasmine se cestou popásala a jak jsme se vzdalovaly od Janiných koňů, tak šla čím dál více neochotněji. Asi po kilometru začala stávkovat a tak nezbylo, než že si Jana utrhla ze stromu olistěnou větévku a mrskala jí s ní za zadkem. Tak jsme šly asi půl kilometru. Pak Jasmine natáhla pach našich koní a přidala sama do kroku.

Do ohrady šla k Oskarovi,  Tiffany a Nadje. Oskar byl zvědavý, tak se šel na Jasmine podívat, ale ta se k němu moc neměla. Tiffany byla trochu protivná, protože si hlídala malou. Tak jsme Tiffany  převedli zpátky k Fortunovi a k Prism a Jasmine zůstala s Oskarem sama v ohradě. Situace se tím výrazně uklidnila a Jas už nocovala v přístřešku společně s Oskarem.

 

 

Odpoledne se přijeli na Nadju podívat zájemci o její koupi. Nadja se nechala vymazlit a nakonec si lehla  malé Haničce - budoucí chovatelce - do klína. Jsem ráda, že Nadja zůstane tak blízko nás a u tak prima lidí. Bude zůstávat v Horní Branné, asi 15 kilometrů od nás.

 

Hanka se potom ještě povozila na Oskarovi. Je to šikovná šestiletá holčička. Ela jí začala rovnou dirigovat, jak má mít správně nohy, rovná záda, začaly spolu rovnou cvičit rovnováhu ......

Nadja vypadá, že zůstane malá po tatínkovi , pod 90 cm v kohoutku. Spíše ještě menší - kolem 87-88 cm v kohoutku.

 

Vykoupali jsme Prism. Byla trpělivá a hodná. Teplá voda dělá divy a sprchování snášejí  i shetíci, kteří nejsou na koupání zvyklí.