Knock Fortune Maker a Yarpha Prism přicestovali z Aberdeenu

V noci dorazil do Čech transport ze skotského Aberdeenu. Přicestoval mi s ním osmiletý piebold hřebec Knock Fortune Maker a  vranná klisnička Yarpha Prism (2 a půl roku). Hřebce jsem kupovala přímo od chovatelky Anne Thackray (stáj Willoughby). Klisničku mi na aukci v Aberdeenu vydražila paní Marková. Yarphička je nádherná a milá. Má krásnou jemnou hlavu. Paní Markové patří můj velký dík.

Transport dorazil do hřebčína Marah. Naložili jsme Fortuna a ten začal v hengru hřebčit a skákat jako veverka. Dát k němu kobylku nešlo. Takže Yarphička pokračovala k paní Markové do Rosic a jeli jsme si pro ni až v sobotu. Převezli jsme ji rovnou k paní Mazancové, kde už na ni čekala Tiffany a dávka odčervovacího prostředku. Obě holky budu letos zimovat v Odolené vodě. Fortune zůstane s Oskarem doma. Budeme si na sebe zvykat a holky budou mít půl roku čas poporůst a dozrát. K Fortunovi je plánuji dát po jarní licentaci všech tří. 

 

 

Pořídit vlastního hřebce jsem si nikdy nechtěla. V České republice je již na výběr dost kvalitních licentovaných hřebců. Jenže jsem narazila na internetu na Fortuna - bylo to splnění mých představ o  hřebci - a byl k mání. Mohutný, ušlechtilá jemná  hlava, hříva bohatá na obě strany a krásný ocas. A zbarvení piebald s převahou černé. KVH 95 cm. Má dobrý původ (z otcovy strany komplet Marshwood). Pochází z chovu Knock paní Sheily Edwards (Cumbria - England). Paní Edwards je dlouholetou posuzovatelkou shetlandů v Británii. 

V Anglii měl Fortune osm hříbat (vyrovnaně dal čtyři klisničky a čtyři hřebečky). Sedm hříbat bylo piebold, jedno skewbold.

Takže máme doma hřebce. Fortune je mírný a hodný. Nechá se snadno vodit, je ovladatelný. Cestou domů jsme procházeli kolem Janiných klisen a prošel bez potíží. Ani jedna klisna ovšem neříjila. Paní Thackray měla dvě kobči- obě neustále březí a Fortune byl prý milionový .  Snad to spolu zvládneme.