Hromnice

V listopadu , prosinci a převážné části ledna se teploty držely kolem nuly. Vzduch byl vlhký, poníci měli pořád mokrou srst a obloha byla šedivá. Docela depreso. V lednu jsem měla pocit, že přirosteme k lopatám. Pořád dokola jsme jen odhazovali sníh.

 


Vojtu učím doma, přes zimu má individuál. Chodí se mnou za zvířatama. Nejvíc se k němu má tradičně Tiffany. Ta se drží lidí jako pes. Ale i ostatní se nechají v pohode hladit. Koně i kozy ho mají prostě rádi.

 

 

V poslední lednové dekádě přestalo sněžit a obloha se vyjasnila. Konečně začalo svítit sluníčko. Po týdnu sice přišly mrazy kolem minus dvaceti stupňů, ale pořád je sucho, jasno a slunečno. Tak jsem spokojená. Poníci mají krásnou suchou a načechranou srst. Přes den se sluní a je jim dobře.
Balíky sena, ačkoli byly vypodloženy trámy a paletami se ocitly pod sněhem. Nasněžilo asi 130-150 cm. Dostat se k balíku (který napřed musíme vykopat) vyžaduje od shetíků skoro až akrobatické dovednosti.

 

 

Vypadá to, že jsem podcenila letošní žravost našich shetíků. Ve čtyřech spořádají velký balík sena o průměru 130 cm za týden. Koupila jsem na podzim 25 velkých kulatých balíků nádherného sena a přes 300 malých hranatých. Do května mi to nedá. Do toho má v březnu rodit Jasmína (břicho má sice velké, ale nevidím pohyby, tak snad je opravdu březí) a v dubnu nebo v květnu Prism. Tak jsem z toho nesvá, jak vyjdeme. Příští rok vezmu velkých kulatých alespoň 40. Ať mám klid.

 Vojta a Tiff, konec ledna.