NOVINKY

Svod klisen - Plamp Julie

6. dubna jsme se zúčastnili svodu klisen v Kadově s naší ani ne tříletou klisnou Plamp Julie. Počasí nám přálo a bylo prima se po delší době potkat s kolegy chovateli. Svodu se zúčastnilo 5 klisen. Členové komise byli pan doc Maršálek, pan Políček a Jana Horáčková. Julka se chovala velmi dobře.
Výslednou známku získala 6,9 a má tak oprávnění k plemenitbě.

 

Matka: Oxendale Jubilant
Otec: Knock Fortune Maker

 

  • Registrovaná s mateřskou plemennou knihou SPSBS
  • Narozená 27.7.2020
  • KVH 93 cm
  • Obvod holeně 15,5 cm
  • Negativní pro SA

 

 

 

 

 

 

 

Plamp Eitan - licentace

V neděli 26. února jela Amálka s naším mladým hřebcem Plamp Eitanem do Písku, ucházet se o licentaci k plemenitbě. Eitan se narodil v létě 2018, bude mu tedy 5 let. Diky matce Oxendale Jubilant v sobě Eitan nese krev hřebčina Marshwood. Poníci této krevní linie často dospívají o hodně později než shetlandi jiných krevních linií. Eitanův otec Equerry of Transy také dospěl hodně pozdě. Proto Eitan není ještě zcela “dopečen” a potřebuje více času plně ukázat svůj potenciál. Nicméně už je načase ho prověřit v chovu.

Eitan je v typu podobný hodně svému otci Equerrymu of Transy, po kterém zdědil i krásný a prostorný pohyb. Šířku a tvar zad, hřívu a tvar hlavy má po Jubilant.

Eitan má výbornou povahu. Je klidný, přatelský a lehce ovladatelný. Je zvyklý být ve stádě hřebců různého věku, vychází ze všemi.

Členové komise byli Petra Šarochová za Radu plemenné knihy, pan Políček za Asociaci chovatelů koní a pan docent Maršálek.

Eitan získal českou licentaci k chovu se 7,15 body. Kohoutková výška 93 cm, obvod holeně 15,5 cm.