NOVINKY

Plamp Midnight Song

Malá Madie se narodila hezky sama bez pomoci a je to naše poslední letošní hříbě. Takže konečná letošní bilance jsou 3 hřebečci ku 2 klisničkám. Jeden klouček je piebald, 4 hříbata jsou černá.

 

Plamp June

Dnes jsme se konečně dočkali po třech hřebečcích klisničky. V 8 ráno jsem tahem vyprostila z Jubilant opět obří holčičku. Jubilant se ta hřibata rodí vždy velká a mohutná. Veterinářka dojela cca 3 minuty po porodu. Malou jsme pojmenovali June a je to třetí klisnička v řadě, která se tu Jubilant narodila. Všechny jsou po Fortunovi.

 

 

 

Plamp Sirius

Dnes se narodilo hříbě klisně Tulip Rose af Jaboruder, kterou jsem si březí přivezla na podzim minulého roku ze Švédska. Otcem hříběte je Skippy v. Geldersooord. Hřebeček je opět postavený na Marshwood linii a je nepříbuzný na naše shetlandy. Narodil se o 2-3 týdny dříve. Je drobný, ale má se čile k světu.

 

 

Plamp Ebony

První letošní hřibě se narodilo dnes brzy ráno. Krásný, přátelský, černý hřebeček po otci Equerry of Transy. Mamča je naše Rosie (Plamp Primrose).

 

 

 

 

Plamp Fortune Strikes

Dnes ráno se Jemimě narodil strakatý hřebeček se srdíčkem na boku. Porod dala Jemima sama v klidu za rozbřesku. Letos to vypadá na “sezónu hřebečků”

 

Svod klisen - Plamp Julie

6. dubna jsme se zúčastnili svodu klisen v Kadově s naší ani ne tříletou klisnou Plamp Julie. Počasí nám přálo a bylo prima se po delší době potkat s kolegy chovateli. Svodu se zúčastnilo 5 klisen. Členové komise byli pan doc Maršálek, pan Políček a Jana Horáčková. Julka se chovala velmi dobře.
Výslednou známku získala 6,9 a má tak oprávnění k plemenitbě.

 

Matka: Oxendale Jubilant
Otec: Knock Fortune Maker

 

  • Registrovaná s mateřskou plemennou knihou SPSBS
  • Narozená 27.7.2020
  • KVH 93 cm
  • Obvod holeně 15,5 cm
  • Negativní pro SA

 

 

 

 

 

 

 

Plamp Eitan - licentace

V neděli 26. února jela Amálka s naším mladým hřebcem Plamp Eitanem do Písku, ucházet se o licentaci k plemenitbě. Eitan se narodil v létě 2018, bude mu tedy 5 let. Diky matce Oxendale Jubilant v sobě Eitan nese krev hřebčina Marshwood. Poníci této krevní linie často dospívají o hodně později než shetlandi jiných krevních linií. Eitanův otec Equerry of Transy také dospěl hodně pozdě. Proto Eitan není ještě zcela “dopečen” a potřebuje více času plně ukázat svůj potenciál. Nicméně už je načase ho prověřit v chovu.

Eitan je v typu podobný hodně svému otci Equerrymu of Transy, po kterém zdědil i krásný a prostorný pohyb. Šířku a tvar zad, hřívu a tvar hlavy má po Jubilant.

Eitan má výbornou povahu. Je klidný, přatelský a lehce ovladatelný. Je zvyklý být ve stádě hřebců různého věku, vychází ze všemi.

Členové komise byli Petra Šarochová za Radu plemenné knihy, pan Políček za Asociaci chovatelů koní a pan docent Maršálek.

Eitan získal českou licentaci k chovu se 7,15 body. Kohoutková výška 93 cm, obvod holeně 15,5 cm.