ARCHIV 2021

Veselé Vánoce

Plamp Jaffe

Dlouho jsme si nebyli jistí, zda je Horninglow Jasmine těhulka. Celé léto a podzim 2020 byla na pastvině s Knock Jack Sprattem. Byla to velká láska. Jack tančil, jak Jasmine pískala. Už jsem v podstatě moc nepočitala s tím , že Jasmine ve svých 24 letech zabřezne. Byla v té době dlouhodobě v hormonální nerovnováze a stále se vracela do říje.
První krevní test dělaný v zimě “jen tak pro jistotu”, jí vyšel negativní. Na jaře byla oproti svým kolegyním “nepupkatá”. Břicho se jí začalo výrazněji zvětšovat až v létě. Nechala jsem jí proto odebrat krev a druhý test vyšel “spíše pozitivní”. Tak jsme jí začali hlídat.


Amálka s Martinem v pátek chystali Skywalkera na výstavu do Pardubic. Amča odpoledne zkontrolovala Jasmínu, s Martinem vykoupali a ustájili Skye a šli krmit koně. A u Jasminy už stála černá princezna a pila od mamči mléko. Malou jsme pojmenovali Jaffe z hebrejského “nádherná”. Ano, přístav Jaffa v Izraeli má stejný význam. A v naší sluneční soustavě lítá 9696 asteroid Jaffe.

 

 

Návštěva Renaty Markové - Equerry of Transy

Navštivila nás Renata Marková (hřebčín Markes).


Strávili jsme spolu tří úžasné dny. Renata skvěle fotí a nafotila mi některé koně. Spolu jsme navštivily další dva hřebčíny. Kadov Lucky Kočovské a Black Sababsh Petry Bodnár. Probraly jsme vše, co se shetlandů týče.
Renata je také posuzovatelkou shetland poníků. Potěšila mě její slova, že Equerry of Transy konečně úplně dospěl a vypadá velmi dobře.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plamp Jenefer

Dnes se Plamp Jemime narodila klisnička po Knock Jack Sprattovi. Vyloupla se na svět nebojácná, mazlivá sebevědomá a na mamince nezávislá prťavka. Je s ní psina. Tvoří nerozlučnou zlobivou dvojku se starším polobratrem Japetusem.

 

 

 

Knock Jack Spratt - licentace hřebců, Chuchle

Kvůli změnám v české legislativě jsme museli vzít devatenáctiletého Knock Jack Spratta před licentační komisi do Chuchle. Bylo šilené vedro. Slíbila jsem Jackovi, že je to jeho první a zároveň poslední veřejné předvedení ve výstavním ringu.


Jack českou licentaci úspěšně získal.

 

 

 

 

 

 

 

Plamp Eitan - licentace hřebců, Chuchle

Třiletý Plamp Eitan bohužel v sobotu nezískal českou licenci k plemenitbě. Dle komise ještě není hotový. Dám mu více času se “dopéct”...

 

 

 

Plamp Jocelyn

Dnes brzy ráno se Plamp Jo narodila krásná legrační silná klisnička “v kalhotech” Plamp Jocelyn. Jocelyn je první dcera Knock Jack Spratta.

 

 

 

Plamp Japetus

Dnes se v brzkých ranních hodinách narodil Gwyddelfynydd Evening Song krásný černý hřebeček. Porod byl rychlý, bez potíží. Jap se narodil přibližně o 2 týdny dříve.
Jap je prvním hříbětem Knock Jack Spratta v České republice. V Anglii má Jack jedno hříbě- ročního hřebečka Carajane Diamond Jacka.

 

Rosie a Pixie

Tak jsem odkoupila zpět naší Plamp Primrose , kterou jsem prodala pred třemi lety. Tehdy jsem k ní doma neměla nepříbuzného hřebce. Letos ji plánuji nechat připustit Equerrym of Transy.
S Rosie jsem odkoupila i jeji roční dceru Pixie (po Wells General Major). Pixie je trochu plachá a neomuchlovaná, ale na tom zapracujeme. Obě holky přijely o něco lehči a v horší kondici, než bych čekala. Rosie ztratila svůj mohutný krk. Čas na to jim věnovat hodně lásky a pozornosti. Trochu si je rozmazlovat.

 

 

Jolene odjíždí do Německa

Včera odjela Jolene do Německa. Jejím novým domovem se stal hřebčín Findling. Když už se rozhodnu prodat nějakého svého poníka, vždy je alespoň ťříletý. Jolene byla první ročka, co od nás odcházela. Je prvním hříbětem naší Jo. Úzasná a přatelská muchlinka. Silna a veliká. Bylo hodně těžké se s ní rozloučit.