Archiv 2022

Tulip Rose af Jaboruder

V říjnu k nám přicestovala ze Švédska miloučká starší klisna a zasloužilá matka Tulip Rose af Jaboruder. Opět můj oblíbený Marshwood-Transy původ. Ve Švédsku byla Tulip připouštěna hřebcem Skippy van Geldersoord. Tak snad spolu ti dva něco upekli. Když se poštěstí, budeme mít příští rok od Tulip černé hříbátko.

 

Plamp Jenefer

Poslední mazleni s roční Jenefer, která dnes odjela do nového domova. Hodně štěstí v novém domově, prďolko!

 

 

Plamp Joy & Plamp Good Fortune

V noci bylo rušno. Brzy ráno kolem jedné se Janince narodila piebald klisnička po Knock Fortune Makerovi. Janinka měla porod rychlý a snadný. Jen jí trošku v té rychlosti nedošlo, že je mamina a k hříběti se chovala jako hodná tetka. Takže od ní s klidem odcházela a nijak se neměla k tomu, že by jí třeba dala napít. Takže jsme do rána malou s Amčou přistrkovaly pod Janinku. Mezi tím si v klidu, někdy kolem čtvrté, porodila Jo piebald klisničku po Knock Jack Sprattovi. Malá dostala jméno Joy (radost).

 

Janine & Goodie

 

 

 

 

 

 

Plamp Jo & Joy

 

 

 

Plamp Juri

Ve tři ráno jsme přisli k rozběhlému porodu Oxendale Jubilant. Klisnička byla zaseklá v porodních cestách a vypadala, že už je mrtvá. Jub byla celá oteklá. Hned jsme volali našeho úžasného veterináře doktora Otta. Ten za pomoci dvou sousedů velikou klisničku vytáhl a podařilo se mu ji i nahodit a rozdýchat. Jubilant dostala atb na pět dní, booster tetanovku a hříběti vet píchl ochromu.

 

Jubilant má i přes těžký porod velmi dobrou náladu, pase se a vzorně se stará o malou. Je to úžasná a silná chovná klisna.

 

 

 

Plamp Love Song

Foaling season has officially begun for us at Plamp. Today very early morning Gwyddelfynydd Evening Song gave birth to the black standard filly by Knock Fortune Maker. We have decided to call her Plamp Love Song. Love is the first black foal by our piebald stallion Knock Fortune Maker.

 

Prodej Plamp Jingle Bell a Primrose’s Pixie

Dnes naše mladé klisničky Bella a Pixie společně odjely do nového suprového domova na Moravu. Přejeme jim i jejich novým rodinám prožití mnoha úžasných společných let.