ARCHIV 2015

Odstavení Tellera

Tellerovi je sedm měsíců a je už potřeba ho odstavit od mámy Jasmine. Převedli jsme ho i s Fortunem na tři kilometry vzdálenou pastvinu v Roudnici. Mají tam i velkou stodolu, takže by jim zima neměla dělat problémy. Teller snáší oddělení od mámy dobře, s Fortunem vychází výborně.

 

 

Vánoční jarmark

Na vánočním trhu v Jilemnici jsme sehnali kránou máselnici. Příští rok se chci pokusit o vlastní máslo, držte mi palce!

 

Penny odjela

Tak Penny už je na Moravě u své nové rodiny. Mazlí si ji tam prima tříletá holčička a stará se o ní celá rodina, včetně babičky a dědečka :) 
Penny se během pár dní stala vůdkyní (u nás byla vždy poslední ve stádě) a šéfuje stádečku koz. 
Hodně štěstí, Penny !!!! :)

 

 

Podzim

Bylo nádherné léto, které pokračuje krásným podzimem. Tedy zatím, znáte počasí :) 

2,5 letá Rosie je už větší než její matka Yarpha Prism, která ji stále zarputile dává napít mléka ...

 

Teller nám roste

Tellerovi je 14 dní. Je s Jasminou ve své vlastní menší ohradě, aby si na nás rychleji zvykl. Už se nechává krásně hladit po celém těle, brzy půjde i s Jasminou do velého výběhu mezi ostatní holky.

 

 

Barbucha

Barbucha se narodila Baruně z dvojčat na jaře 2014. Je to plašší holka, ale moc hodná. První rok nebyla připuštěná, tak nám narostla do nádherné silné kozy. Letos na podzim bude připuštěna.

 

Jaro

Na konci února se Báře narodila dvojčata - kozlík a kozička. Téra měla klasicky kluka. Všechna kůzlata byla příliš tmavá, takže nebyla určena do chovu. Holky i ve svém vyšším věku krásně dojí, tvaroh nebo sýr děláme třikrát do týdne. Holky stále dávají přednost pastvě na procházkách, proto se spolu dvakrát denně couráme po okolí. Ven do svého velkého výběhu ale mohou kdykoli se jim zachce. Kozla jsme prodali a na podzim budeme sháhět co nejlepšího nového.

 

Pepina

Na Pepinu jsme čekali hrozně dlouho. Její máma Tereza dává pouze jedináčky a navíc jen kluky. Pepina byla její první dcera. Je přátelská, mírná, mazlivá. Narodila se na jaře 2014 a v prvním roce nebyla připuštěna. Je proto krásně narostlá. Už teď se jí tvaruje pěkné vemínko. Bude připuštěna letos na podzim.

 

Narodilo se nám hříbátko

Jupí! Časně ráno se Jasmíně narodil krásný silný hřebeček. Napřed jsem si myslela, že je to holka, protože jsem se z nedostatku času špatně podívala mrňousovi pod ocas. Jasmina si totiž svoje čerstvě narozené hříbě vždy pečlivě hlídá a nechce nás k němu první dny pustit.

Jasmina si porodila sama, jak je jejím dobrým zvykem. Je to úžasná mamina.

Mrňouse jsme pojmenovali Plamp Fortune Teller (vykladač osudu).

Hodně štěstí do života, Tellere!

 

Sněží!

Ale našim poníkům to nevadí.

Jasmíně v bříšku skáče hříbě, letos náš jedináček.

 

 

Vše nejlepší do Nového roku!

Amálka namalovala krásnou PFku, kochejte se.

 

 

Hřebčín Plamp Vám tímto přeje štěstí, zdraví a spoustu, nejen chovatelských, úspěchů do roku 2015.