ARCHIV 2019

Vánoce

Prodej Tellera

Čtyřletý valach Plamp Teller jde do světa. Koupila si ho slečna jako parťáka ke své jezdecké klisně a bude s ním pracovat na dlouhých otěžích.
Hodně štětí v novém domově Tellere!

 

Příjezd Jacka

Včera dorazil z Irska do našeho hřebčína už osmnáctiletý hřebec Knock Jack Spratt. Tohoto hřebce jsem se snažila najít několik let, ale marně. Jeho původní majitel nebyl členem SPSBS (mateřská shetland pony plemenná kniha v UK).
A pak se mi náhodou na FB ozvala chovatelka z Irska, která mi psala, že má také nějaké Knock pony. A mezi nimi byl JACK. Měla ho v doživotním nájmu od původní majitelky.
A začalo dvouleté jednaní o prodeji či nájmu tohoto 100% Marshwoodiho hřebce. Nedivila bych se, kdyby byl posledni čistý Marshwood v Evropě. Ja o jiném uz nevím.
Jacka a Helen jsme leteli hned do Irska navštívit. Víte, co nejvic na ponících této krevní linie miluju? Tu sílu osobnosti. Jsou to klidní, velice tolerantní a snašenlivi koně. Ale maji silného ducha. Jsou velice chytři. Myslela jsem, že jsem s Fortunem vyhrála loterii, co se povahy hřebce týče. Ale Jack - prostě ho trumfne????
Takže ano - počítate správně - již máme na hřebčíne tři hřebce s UK licentací.

 

 

 

 

Narození Janinky

Dnes před pátou ráno se Jasmině narodila klisnička Plamp Janine. Ačkoli jsem k Jasmíně lítala celou noc, tak mě starucha zase převezla a já přišla už “k hotovému”. Janinka je mírně nedonošená, ale aktivni a zdravá.
Jasmína (23) je úžasna kobyla. Otcem Janinky je Knock Fortune Maker a Janinka je jeho šestnáctým hříbětem (desátá dcera).
Jméno Janine znamena “dar od Boha. A Janinka opravdu darem je. Už jsem moc nepočítala s tím, že by mi Jasmína na stará kolena dala jestě hříbě.
Vítej na světě Janinko.