ARCHIV Kozy 2014

Prodej kůzlat

 Letošní rok nebudou žádné holky na prodej. Rozšiřuji chov. Z kozlíků půjde na aukci a na prodej Barunin kozel linie Ještěd. Je možné si ho zamluvit.

 

Dva porody v jedné noci

 Dnešní noc byla divoká. Těsně po půlnoci se narodila kůzlátka Hanče. Svůj první porod zvládla bez problémů a krásně se o ně postarala. O dvě hodiny později začala rodit její mamina Bára.  Barča nezklamala, dala tři krásná kůzlátka, dvě holky a kluka.


Ančiny dvojčata

Dnes dopoledne se nám narodila dvojčátka od Aniny. Anka je z mých koz nejmenší a byl to její první porod. Měla docela malé břicho a nečekala jsem, že porodí dvojčata. Kůzlata byla obě velká, ale zpomalená. Myslím, že se narodila předčasně. Menší holčička šla ven jako první. Kůzlátka se postavila na nohy až po několika hodinách, první dva dny jsem jim musela pomáhat pít od mámy. Anka od začátku upřednostňovala kozlíka a živější kozičku odháněla. Nakonec jsem začala malou podkládat pod Terinu, která měla jenom jedno kůzle. A světe div se, Terka ji přijala. Terina by měla dost mléka i pro tři kůzlata, tak se jeden prcek navíc u ní ztratí.

 

První kůzle - jaro je tady!

 6. února se Terce narodila holčička. Nemohli jsme se jí dočkat, moc jsme zrovna od Téry chtěli kozičku. Tereza totiž předchozí roky zarputile rodila jedináčky kluky. Už je v letech a báli jsme se, že se od ní holky nedočkáme. Protože bylo nad nulou, kozičku jsem jen vysušila ručníkama a nechala ji u Téry ve stodole. Malou jsme pojmenovali Pepina a určitě si ji necháme do vlastního chovu. Kůzlátko bylo velké (3,5 kila) a velice silné. Během několika minut se postavilo na nohy a do půl hodinky se samo napilo. Tereza si malou hlídá a neustále spokojeně chrochtá.