ARCHIV Shetlandi 2014

Národní šampionát v Lysé

V neděli jsme se zúčastnili Národního šampionátu v Lysé nad Labem. Protože třída ročních a dvouletých byla spojená, brali jsme jen Primrose a Jemimu. Nechtěli jsme, aby se opakovalo noční válení v koblihách, tak jsme každé dvě hodiny vstávali a chodili sbírat.

Výstavu posuzovala paní Diana Johnston. Úspěšnější z našich holek byla Rosie, která vyhrála jak svoji třídu, tak se stala Junior šampionkou SHP.

Byl to pěkný den, užila jsme si ho se svými přáteli chovateli. Škoda jen toho deště. Co by se dalo do příštího roku vylepšit je více boxů pro koně a lepší kvalita flot.

 

 

Shetland pony show a výstava koní původních britských plemen pony

V sobotu jsme se zúčastnili výstavy Shetland pony show v Pardubicích. Letos jsme akci pojali velkoryse a umyli jsme a připravili všechny čtyři mladé klisničky (Jemima, Jo, Penny a Primrose). Večer byly nablýskané a načesané a šly spát do stodoly. Druhý den ráno jsme s hrůzou zjistili, že obě straky jsou vyválené v kobylincích. To mě málem odvezli. I tak jsme v pět ráno odjeli směr Pardubice.

Počasí se vyvedlo nádherně. Bylo teplo a slunečno, pravé babí léto. Dopoledne jsem strávili omýváním a dočišťováním našich prasátek.

Výstavu posuzovala skvělá Táňa Bruková. Z našich koní se nejlépe umístila roční Plamp Primrose, která vyhrála svou třídu. Ve stejné kategorii se umístila i Plamp Jo a to na třetím místě. Naše starší holky Jemima a Penny obsadily třetí a čtvrté místo ve třídě dvouletých.

Chtěla bych poděkovat Renatě Markové a jejímu týmu za skvěle zorganizovanou akci a povedený den.

 

Penny

 

jemima

 

jemima

 

jemima

 

Penny

Licentace hřebců v Kadově

 Dnes jsme se sešli v Kadově při příležitosti licentace hřebců. Po několika opravdu studených a ošklivých dnech nám Lucka Kočovská objednala krásné počasí. Hřebců bylo k licentaci sedm. Fortune byl nezvykle nervozní a neklidný. Nechtělo se mu stát na předváděcí desce, ale nakonec si dal říct. Komise, vedená panem Maršálkem, se mi zdála být docela přísná. Úspěšně zlicentováno bylo pět hřebců. Dva mladí hřebečci zkusí štěstí příští rok. Fortune získal celkově 7,5 bodu. Kohoutková výška byla naměřena 95 cm, obvod holeně 15,5 cm. Pro zájemce nabízím připouštění Fortunem. Fortunek dává strakatá hříbata, převážně holky. Jeho čtyři dcery narozené v České republice můžete vidět v profilech nebo v archivu novinek. Na prodej je v současné době jeho dvouletá, výstavně úspěšná, dcera Plamp Penny.

Licentace byla super akce hlavně proto, že jsem po dlouhé době viděla a měla možnost mluvit s přáteli - chovateli. Lucce Kočovské děkuji za skvělou organizaci celé akce a pěkné fotky.

 

 

 

 

Vetřelec

 Ráno mě čekalo překvapení. V ohradě u kobyl jsme měli cizího hřebce. Majitele tohoto hucula nebylo těžké vypátrat, byl z nedaleké farmy. Majitelé farmy jsu docela zoufalí, protože jim někdo stříhá ohradníky. Velké stádo mladých hřebců a valachů pak běhá po horách a těžko se nahání. Brzy si pro něho přijeli. Problém byl, že hřebec byl divoký a nechtěl se nechat chytit. Během několika hodin se jim podařilo hřebce odvést domů. Moje kobyly jsme museli zavřít do stodoly, jinak by neodešel. Jemima byla zrovna v říji, doufám, že nebudeme mít hříbátko. Majitelé farmy nám poslali pomocníka, který nám pomohl spravit strhaná ohradníková lanka a zatlouct zlomené kůly.