ARCHIV 2016

Návštěva u paní Edwards

Dnes jsme strávili  báječný den u paní Sheily Edwards v Knocku. Je to úžasná milá dáma, se skvělým smyslem pro humor. Je jednou z předních chovatelek shetlandských pony a i jejich posuzovatelkou. Jeji rodinný hřebčín vyprodukoval přes 120 hříbat s prefixem KNOCK. Velká část z nich v sobě nese marshwoodskou krev.

Na zahradě u svého domku má svoji poslední kobylku Knock Good Fortune, které řikají Muffin - matku našeho Fortuna. Kobča už je hodně stará, letos je jí 36 let. Ale pořád si užívá života a pepermintových bonbonu POLO. 

Poníky z chovu paní Edwards dnes můžeme najít nejenom v UK, ale také v Holandsku, Švédsku, Dánsku, Finsku a v České republice. Jsem pyšná na našeho užasného hřebce Knock Fortune Makera. Díky za něj paní Edwards! 

 

Muffin jako hříbě

Návštěva v Hartside

Minulý týden jsme s Martinem měli možnost navštívit hřebčín Hartside v Cumbrii. Tento hřebčín má v současnosti kolem 70 shetlandů, jak mini , tak i standardů. Rodina Lowthian hospodaří asi na 100 hektarech půdy. A jejich shetlandi jsou naprosto úžasní. Všichni jsou ve skvělé kondici, jsou hrozně přatelští, klidní, zvědaví a mazliví. Jedno mrňavé hříbě se odloučilo od maminy, jen aby nás šlo vyprovodit až k bráně.

Tento hřebčín vlastnil po mnoho let několik úžasných Marshwood shetlandů. Pilířem hřebčína byl Pilot of Marshwood, jehož si paní Janet vybrala jako hříbě a který celý svůj dlouhý život prožil v Hartside. 

Když si povídáte s pani Janet o jejích shetlandech, tak víte, že je opravdu miluje. Každý den objíždí všechny ohrady na motorce a rozváží dobroty. 

 

Návštěva u Prism

Dnes jsme byli navštívit Prism v jejím novém domově. Má se moc dobře, je obletována a rozmazlována celou rodinou. 

 

 

Posledni porod

Dnes se narodilo poslední kůzle Barbuše. Holčička. Barbucha se narodila na jaře 2014 a toto je její první kůzle. 

Malá se během porodu přidusila.  Měla tlamičku plnou plodového obalu. Musela jsem jí rychle tlamičku i nosík vyčistit a rozdýchat jí. Už jsem si začínala myslet, že jsem o ní přišla, ale najednou se nadechla. Trvalo ji pak vic jak hodinu, než se postavila na nohy a další hodinu, než se s mojí pomocí prvně napila . Snad už bude v pořádku. 

Mám radost z Barbuchy, u které se projevil silný mateřský pud. Od malé se nehne ani na krok, pořád jí čistí a trpělivě stojí, když se malá snaží pít. Před porodem to byla spíše bázlivá koza. Teď je jí jedno, co se kolem ní děje, má oči jen pro své mimino. :) 

 

Barčina dvojčata

Dnes se Baruně narodila krásná silná dvojčata. Kozlík váží 3,70 kg a kozička 3,30kg. Jsou po kozlovi linie Ještěd. Kresba je výborná, dobrá je i základní barva. Nechám je pod maminou 3 měsíce a uvidím , jak se vyloupnou v kostře. :) Pak se rozhodnu, zda si nechám kozičku do chovu a kozlíka na prodejní trh kozlů, či nikoli.

 

První letošní kůzle

Dnes v poledne se Terce narodilo první letošní kůzle. Je to kluk , jedináček. ZASE!!!  Váha  3,20kg. Má krásnou typickou kresbu, ale základní barva je bohužel dost světlá. Takže nebude určen do chovu, ale do mrazáku. 

 

Návštěva z Rosic

V sobotu dorazili do Krkonoš Markovi z Rosic v plné sestavě. Jeli jsme se podívat na Fortuna s Tellerem do Roudnice. Tato pastvina se stodolou je 3 km daleko od našeho domu, takže za klukama musím alespoň obden dojíždět a postarat se o ně. Ale vypadají tam oba spokojeně a šťastně. Fortuna neznepokojují žádné kobyly v dohledu a užívá si po roce samoty ve vlastním výběhu společnosti Tellera.


Renča se vždycky divila, ze jí nejsem schopná poslat normální Tellerovu fotku. Teď pochopila, ze vyfotit Tellera je pro jednoho člověka mission impossible :) Teller se totiž na člověka tak lepí, že není dost prostoru ho cvaknout. A navíc v prudce svažitém terénu je těžké postavit ho rovně, aby mu neklesala zadnice nebo naopak hlava....Nakonec se podařilo :)

 

Diky Reni , Kájo a Jirko za krásné fotky a za hezký den s vámi.