Narození Penny

Před půlnocí se Prism narodila drobnější kobylka. Pro Prism byl porod namáhavý. Ještě několik minut po něm ležela s hlavou položenou na seně a odpočívala. Malou jsem vysušila já, Prism o ní v první chvíli nejevila zájem. Asi po 5-10 minutách se Prism postavila, tím se přerušil pupečník a já ho mohla vydesinfikovat. Počkala jsem, až se malá postaví, pomohla jsem jí napít se mleziva a šla na chvíli domů. 

Před čtvrtou ranní jsem volala veterinu, protože Prism měla zadržené lůžko. Přijela Evelína z kliniky MVDr. Otta, byla u nás před pátou . Šla jsem jí naproti, abych ji pomohla s věcmi. Stále totiž kvůli sněhu neprojedeme k domu.
Evelina vybavila Prism placentu , zkontrolovala ji, zda je celá a hned konstatovala, že jeden cíp byl v zánětu. Proto se malá narodila o něco dříve. Prism byla velmi unavená. Dostala výplach, antibiotika, čípek, oxytocin , lehla si a odpočívala. Malá také spala velice tvrdě. Ani neotevřela oko, když jsem chodila Prism kontrolovat a píchat ji každé dvě hodiny oxytocin.