Mokrý sníh tropí neplechu

V uplynulém týdnu padal mokrý těžký sníh a foukal vítr. Tato kombinace je smrtelná pro dráty elektrickho vedení, takže jsme byli často bez proudu. Ale chlapi elektrikáři jsou tu úžasní a opravy zvládali na jedničku. Obdivuji je. Napřed místo s pocuchanými dráty musí najít. Takže jdou na sněžnicích podél vedení (protože jsme na horách, rovin si moc neužijí), než narazí na místo poruchy. Většinou je to spadlý strom. Pak se ten, který poruchu najde, vrátí pro kolegu, který zatím prochází jiný úsek nebo se přesunuje pásákem. Poberou motorovou pilu, vercajk a jdou to znovu. Tam si v tom hlubokém těžkém sněhu a silném větru trochu popílí, spraví vedení a šlapou - většinou do kopce - nazpátek. Nahoře popadnou dech a frčí na další opravu.

Na konci roku jsem dostala mail s fotkami od nových majitelů Oskara a Izi. Mají se oba evidentně moc dobře. Jsem tomu ráda. Navázali přátelství se starším valachem, se kterým jsou přes den ve výběhu na pastvě. Ale pořád to pečou mrňousové hlavně spolu. Na noc chodí do boxu. Izi je pořád velká mazlilka :)
Když vidím na fotce tu trávu, olistěné stromy a slunce..........já se tak strašně těším na jaro!!!!!

 


U našich poníků není nic nového. Stojí u balíků se senem a cpou se. Vypadá to, že vítr jim nevadí. V noci, když už docela fučí, to nevydržím a jdu je s baterkou zkontrolovat. Stojí na vichru a přístřešky ignorují.