Kůzlata prospívají

Lidunin mrňous se dnes odpoledne postavil. Velmi nejistě a na chvilku, ale stál. Vůbec nevidím Lidunu kojit. Je to tajnůstkářka. Ale předpokládám, že i mrňousovi něco donese a tak jsem se jí přestala do krmení motat. Na fotce jsou třídenní Lidčina kůzlata. 

 

 

 

Ančina dvojčata už dovádějí a lítají po stodole. I když jsou celý den otevřená vrata, zatím se jim nechce ven a postávají jen u prahu. Když je mamka Anka venku, tak nešťastně pomekávají, ale na sníh za ní nejdou.

 

 

Když se ve stodole po dvojčatech ožene Líza (to je ta protivná rohatá netrpělivá a nerudná teta),  letí se schovat pod králíkárnu. Vykukují a čekají, až bude čistý vzduch.

 

 

 

Pak vylezou a začnou otravovat Lubu (to je ta hodná a trpělivá teta). Luba teď hodně polehává. Před třemi týdny jí Lída poslala ošklivě k zemi a namáčkla ji na položenou paletu, na které je seno. Bála jsem se, že už se nepostaví. Postavila, ale odlehčuje levou zadní . Navíc je drobná a čeká se. Má veliké tvrdé vemínko a pohodlné ji to asi není. Má hodně nastláno a v rámci možností se jí snažím zajistit pohodlí.