Národní šampionát shetland pony v Pardubicích

Poprvé jsme se zúčastnili s Tiffany výstavy. V pátek jsme jí pořádně vykoupali. Protože  se ochladilo, natáhli jsme  ven hadici napojenou na bojler v prádelně a sprchovali ji teplou vodou. Bylo to příjemnější i pro nás, protože Tiffany byla neklidná a my byli za chvíli úplně mokří. Spát šla i s Oskarem do stodoly. Podestlala jsem jim vysokou vrstvu sena. Nechtěla jsem, aby se mi Tiff nastydla nebo ušpinila.

Ráno jsme vyrazili  v sedm, do Pardubic jsme dorazili v 9,30. Odevzdali jsme průkaz koně, zaparkovali Tiffany do ohrádky, šli se podívat na konkurenci  a vyzvednout si katalog. Shetlandů bylo přihlášeno 38, což mi přijde hodně. Nejvíce byla zastoupena třída klisen čtyřletých a starších (12).

V naší třídě mladých pony 1 - 2 roky  byly tři kobylky. Dvouletá, velmi hezká Kinkell Evali paní Markové, která tuto třídu  vyhrála.  Jako druhá se umístila dvouletá hnědka Aukje Liebas paní Sládečkové. My jsme s ročkou Tiffany Goodshapes obsadily třetí místo. Poníky posuzovali pánové Jimmy Wilson a Ken Scott. Poučení pro mě - před výstavou musím Tiff střihem upravit bradu, aby její hlava získala jemnější linii.

Radost jsem měla z toho, že jsme své první společné vystoupení zvládly bez malérů. Že Tiff hezky spolupracovala a že se docela s  klidem vyrovnala s  nezvyklou situací. Myslím, že to pro ni nebyl snadný den. Už jen to odloučení od Oskara, převoz, přítomnost mnoha cizích koní i lidí................  Ve čtyři odpoledne byla celá rodina tak zmrzlá, že jsme se  museli sbalit a odjet domů, aniž bychom se podívali do konce.  

 

Kinkell Evaly                                                               Tiffany Goodshapes