Letní prázdniny

Na začátku prázdnin se nám rozrostlo naše malé stádečko koz. Z farmy na Janově hoře se nám vrátila skoro po roce naše Lída se dvěma  kůzlaty. Lída nám tři roky nezabřezla a tak jsme ji svěřili do péče na farmu, kde byl kozel (samozřejmě s PoP) pořád po ruce. Lída má dvě rohaté holky, které jsme pojmenovali Líza a Luba. Líza je velmi sebevědomá, samostatná a dominantní. Luba je mírnější, více se drží mámy.

 

 

11. 7.  jsme si přivezli mladou bezrohou  kozičku z chovu pana Stránského z Hořenska. Pojmenovali jsme jí Anka a je to největší zvědavka a útěkářka, co jsme měli. Stačí vteřinka nepozornosti a Anka už mi ve stodole "uklízí". Také  mi při jednom ze svých útěků ožrala mladé stromky třešní. Takže těm chuděrám už skončil podzim a není na nich žádné listí, které by se mohlo zbarvit do žluta či do červena.

 

 

Přes den kozy dávám do ohrady U lesa, kde si užívají velkého výběhu. Milují přístřešek koní a do večera  shetlandům vyluxují všechno seno, co tam mají. Každý den navečer s nimi já, či Amálka jdeme na pastvu. Projdeme louky a meze kolem chalupy a nechéme je, aby si nacpali břicha  čerstvými náletovými výhonky různých stromů a keřů. Lída chodí na vodítku a všechny ostatní kozy se jí drží.