Návrat podzimu

Do konce října jsme byli odříznutí 

 

Poníci nevystrčili nosy z přístřešku. Když jsem jim šla čistit stání, dalo mi práci je vystrkat ven. 

 

Poté, co sníh roztál, bylo všude plno bláta. Nejvíce však na oblíbených stanovištích Tiff a Oskara. Mám dostatek sena, tak jsem jim navážela  denně várku a nechala jsem je, aby si ji zašlapali do bahna. Měli pak kde odpočívat v suchu.

 

 

Země  během listopadu vyschla a poníci zase chodí ven mimo ohradu. Inverze nám přinesla bonus několika super slunečních dní. Příroda je tak poblázněná, že mi opět vykvetly na zahrádce macešky.

 

 

 

První sníh letos přichází  brzy. Během dvou dní napadlo cca 30 - 40cm a stále sněží. Fouká silný vítr, takže se tvoří závěje. Poníci jsou většinu času zalezlí v domečku, oba navlhlí. Oskar je navíc špinavý. Když mě vidí, přiběhnou oba k brance a čekají na svůj příděl jablek a mrkve. Chodím k nim teď méně často, než když je hezké počasí  - pouze dvakrát denně. Oba vypadají, že se trochu nudí a je jim smutno. Jen vejdu do ohrady, Tiff se na mě nalepí a nechce se ode mě hnout. Když chci  udělat fotku z větší dálky, musím ji zaměstnat jablky. Neumím si představit, že bychom měli poníka jen jednoho. Byl by v takový nevlídný čas hrozně sám a opuštěný.

 

 

 

Ačkoli poníkům denně nosím čerstvou vodu, dávají přednost okusování sněhu.